بایگانی ها

توليد سيب زميني جديد براي مبارزه با سرطان

پژوهشگران آمریکایی نوعی سیب زمینی شیرین و ارغوانی رنگ را توسعه داده اند که می تواند در مبارزه با سرطان مفید باشد.پژوهشگران آمریکایی نوعی سیب زمینی شیرین و ارغوانی رنگ را توسعه داده اند که می تواند در مبارزه با سرطان مفید باشد.

به گزارش مهر، محققان دانشگاه کانزاس با توسعه این گونه جدید سیب زمینی شیرین نشان دادند که این محصول می تواند از سرطان پیشگیری کند. این سیب زمینی شیرین دارای یک پوسته ضخیم و مغزی به رنگ ارغوانی است.

رنگدانه های ارغوانی مغز این سیب زمینی دارای ماده ای است که می تواند در مبارزه با سرطان به کار رود.

این دانشمندان در این خصوص اظهار داشتند: "این گونه با گونه هایی از سیب زمینی که در بازار وجود دارند متفاوت است."

براساس گزارش روزنامه تلگراف، مغز ارغوانی این محصول جدید محتوی مقداری زیادی آنتوسیانین است. آنتوسیانین در درمان سرطان روده بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید سیب زمینی جدید برای مبارزه با سرطان

این رنگدانه های ارغوانی که رشد سلولهای سرطانی را کند می کنند در مواد غذایی چون انگور سرخ، کلم قرمز و زغال اخته وجود دارند اما درصد آنتوسیانین موجود در این گونه جدید سیب زمینی شیرین بسیار بالاتر از مواد غذایی دیگر است.

همچنین این سیب زمینی شیرین تر از انواع دیگر سیب زمینی است و نه تنها می تواند در مبارزه با سرطان مفید باشد بلکه می تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان فوایدی داشته باشد.

آزمایشات بالینی این گونه جدید از سال آینده آغاز می شود.۳ نظر
  • عادله حسینی و جمال جوادي این مطلب را پسندیدند
  • محمد صادق باقری اردبیلیان
    محمد صادق باقری اردبیلیان ارقام رنگی سیب زمینی از قبل وجود داشته و بومی کشور پرو هستند .ارقامی به رنگ های ابی ، قرمز و تقریبا بنفش یا ارغوانی موجود است که در ایران برخی ارقامی که رنگ کمتری دارند وجود داره ولی مشکل اصلی بازار مصرف برای این ارقام است . من از یک کشاورز دو عدد غده سیب...  بیشتر
  • محمد صادق باقری اردبیلیان
  • شهرام صمدی خادم
    شهرام صمدی خادم درود بر شما جناب مهندس باقری. هم از شما آموختم و هم برایتان آرزوی موفقیت داریم. درود
    ۱۳۹۲/۱۲/۰۸