بایگانی ها

گل‌وگیاه صنعتی ارزآور است نه کالای فانتزی

رییس اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه استان تهران گفت: وزیر آینده کشاورزی باید به گل و گیاه به عنوان یک صنعت که می‌تواند سالانه میلیاردها دلار ارزآوری داشته باشد، نگاه کند.

 

غلامحسین سلطان‌ محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: وزیرآینده بخش کشاورزی باید متخصص باشد و ضمن داشتن دانش فنی بالا از بطن جامعه کشاورزی بیرون آمده باشد تا بتواند چالش‌های این بخش را درک و بررسی کند.

 

وی افزود: کشور ایران از نظر جغرافیایی و شرایط اقلیمی یکی از کشورهای خاص دنیا برای تولید انواع گل و گیاه است که می‌تواند اشتغالزایی و درآمد ارزی بالایی برای کشور به ارمغان آورد؛ از این رو مسئولان بخش کشاورزی باید به تولید گل و گیاه به عنوان صنعتی نگاه کنند که سالانه میلیاردها دلار ارزآوری برای کشور دارد نه به عنوان یک کالای فانتزی و لوکس.

 

رییس اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه استان تهران تاکید کرد:‌ در تولید گل و گیاه نباید هدف تامین نیاز کشور باشد بلکه باید در این صنعت برای صادرات، درآمدزایی و اشتغالزایی فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی تولید کرد.

 

سلطان محمدی گفت:‌ در حال حاضر ایران هفدهمین تولیدکننده گل و گیاه در جهان است اما در مقام صد و هفتم صادرکننده این محصول قرار دارد که اگر نگاه مدیریتی قوی و درستی به این صنعت وجود داشته باشد می‌توانیم مقام هفدهم صادرات را نیز از آن خود کنیم.۰ نظر