بایگانی ها

معجزۀ زرشک

زرشک ، یاقوت جعبه جواهر طبیعت و خداحافظی با اضطراب

اگه بدونید این دونه‌های کوچولو و ترشی که تو بعضی غذاها می‌خورید چقدر فایده داره، دیگه از نوشیدن دم‌کرده و آبمیوه‌ اش دست برنمی‌دارید. بدنتون رو به دست زرشک بسپارید و معجزه‌ اش رو خیلی زود ببینید.
اولین اتفاقی که بعد خوردن یه لیوان آب‌ زرشک میفته اینه که اعصابتون آروم می‌شه. یه مدت که آب‌ زرشک یا دمنوش زرشک بخورید با همه اضطراب‌ها و افسردگی‌های بی‌دلیل‌ تون خداحافظی می‌کنید .
رگ‌ها، قلب و کبد تون با کمک زرشک انقدر خوب کار می‌کنه که انگار همه‌ شون رو با سری جدید نو و آکبند عوض کردید. کبدی که خوب کار می‌کنه سموم بدن رو به موقع و به مقدار لازم دفع می‌کنه. در نتیجه خون رقیق‌ تر می‌شه و خیرشو همه اعضا و تک تک سلولای بدن می‌بینن چون از همین خون باید تغذیه بشن .
زرشک چربی سوزه و این خاصیتش به آدمای چاق چشمک می‌زنه تا بیشتر ازش استفاده کنن. چربی خون و فشار خون رو پایین میاره و خصوصا چربی‌های زیاد داخلی و شکم رو آب می‌کنه .
دم‌ کرده زرشک خصوصا اگه با برگ و ساقه باشه برای درمان رماتیسم و نقرس یه داروی فوق‌العاده موثره.زرشک رو به هر شکلی که مصرف کنید از دهن تا دستگاه گوارش همه مسیر رو از باکتری‌ها و عفونت‌ها پاک می‌کنه، یبوست رو از بین می‌ بره و به هضم و جذب مفید غذا کمک می‌کنه.
اگه بتونید زرشک تازه تهیه کنید، حتما رو شاخه‌هاش برگای ریزش رو می‌بینید. جویدن این برگها، لثه رو محکم می‌کنه و مانع خونریزی‌ اش می‌شه.
حالا با اینهمه خاصیت به نظرتون این میوه ترش و خوشمزه لایق لقب یاقوت طبیعت نیست؟

از بابت خودمانی نوشتن این مطلب عذرخواهی میکنم


کلمات کلیدی: #زرشک #آب زرشک
۰ نظر