بایگانی ها

گوشت ۲۴ هزار تومان می شود اگر ...

ارسال شده توسط سهیلا پایکوب ۱۳۹۲/۰۱/۲۰ - ۴۷۲ مشاهده - ارسال شده در علوم دام

مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران اعلام کرد:امادگی داریم درصورت تامین علوفه ارزان گوشت قرمز کیلویی 24هزارتومان عرضه کنیم .

سعیدسلطانی اظهارکرد:ازانجا که کشتارگاههای کشور به ویژه کشتارگاه های استان فارس برای عرضه گوشت قرمز ارزان قیمت در صورت تامین علوفه ارزان اعلام امادگی کردند اگر 5تا10تن گوشت کیلویی 21هزارتومانی خریداری وبه صورت مستقیم کیلویی 24هزارتومان دراستان های کشور توزیع می شد دیگر سود جویان نمی توانستند بازار سیاه درست کنند وان راکیلویی 30هزارتومان به مردم بفروشند..

وی افزود:سودحاصل از بازار سیاه گوشت قرمز به جیب کسانی میرود که هیچ نقشی در تولید این فراورده پروتیینی نرارند اما اتحادیه امادگی عرضه گوشت قرمز ارزان قیمت را به شرط تامین نهاده ارزان دارند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران با تاکید بر اینکه با اجرای طرح خودکفایی برای سال اینده نیازی به واردکردن  گوشت قرمز نیست:گفت برای عرضه ارزان گوشت های پروار شده ایی که اماده عرضه به بازار است می توان علوفه دولتی ارزان قیمت را که در تفاهم نامه طرح خود کفایی مورد تاکید قرارگرفته بود را به دامداران تحویل ودر بازار عرضه کرد.

سلطانی با اشاره به اینکه تفاهم نامه منعقد شده باید باچک وسفته های 6و9ماهه علوفه به قیمت های مصوب به دامداران داده میشد عنوان کرد:تا کنون شرایط محقق نشده وبه جای چک وسفته ضمانت نامه های دیگری از دامداران خواسته شده اما طرح خودکفایی گوشت قرمز با این شرایط قابلیت اجرایی ندارد چرا که از نظر تولید مشکلی وجود نداشته اما هزینه های بالایی برای دامداران دارد که باتحویل علوفه ارزان می توان قیمت گوشت قرمز رادر کشور کاهش داد.۰ نظر
  • منبع: خبرگزارى ايسنا (www.isna.ir)