بایگانی ها

تسهيلات مكانيزاسيون فقط به كشاورزان تعلق مي‌گيرد

ارسال شده توسط حسین صفری ۱۳۹۲/۱۱/۰۵ - ۲۵۰ مشاهده - ارسال شده در کشاورزی

به گزارش روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي، مهندس محمود حجتي وزير جهاد كشاورزي در جلسه ستاد مكانيزاسيون كشاورزي كه در محل وزارت جهاد كشاورزي برگزار شد گفت: وام‌هاي كشاورزي  و تسهيلات اعتباري اين بخش تنها به توليد كنندگان و كشاورزان تعلق خواهد گرفت.

وي با تاكيد بر لزوم استفاده از ظرفيت كارخانجات توليدي تراكتور و ماشين آلات كشاورزي كشور گفت: نبايد اين توقع و انتظار وجود داشته باشد كه وام در نظر گرفته شده براي خريد تراكتور و ادوات كشاورزي به كارخانجات توليد كننده و يا واردكننده اختصاص داده شود چرا كه كشاورزان ناگزيزند از زمان معرفي بانك عامل اقساط وام را به همراه سود تسهيلات متقبل شوند.

مهندس حجتي افزود: تلاش مي كنيم با كمك ساير وزارتخانه ها و سازما‌هاي مسئول مشكل تامين اعتبار كارخانجات توليد كننده تراكتور و كمباين را به شكلي عملي مرتفع كنيم و در صورت تقاضاي كارخانجات براي استفاده از تسهيلات كشاورزان لازم است سود منطقي بابت زمان توليد تا تحويل ادوات و ماشين آلات  براي كشاورزان و صاحبان اصلي وام در نظر گرفته شود. گفتني است ستاد مكانيزاسيون كشاورزي با هدف دستيابي به افزايش بهره وري ماشين آلات و مكانيزه كردن عمليات كاشت داشت و برداشت محصولات كشاورزي تشكيل شده و جلسات و مصوبات آن زير نظر وزير جهاد كشاورزي برگزار مي‌شود.

همچنين با خط اعتباري در نظر گرفته شده براي سالجاري 7500 ميليارد ريال اعتبار بانكي تخصيص يافته كه از اين رقم تاكنون بيش از 1110 ميليارد ريال جذب شده است.۰ نظر