بایگانی ها

قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی جدید 1050 تومان

ارسال شده توسط سید امیر حسینی ۱۳۹۲/۰۶/۲۰ - ۴۰۳ مشاهده - ارسال شده در زراعت و اصلاح نباتات

با تصویب هیئت وزیران و به‌منظور حمایت از کشاورزان و افزایش تولیدات داخلی قیمت خرید تضمینی گندم برای هر کیلوگرم یک‌هزار و 50 تومان تعیین شد.

 

به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، سخنگوی دولت صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان تصمیمات جلسه امروز دولت گفت: با تصویب هیئت وزیران قیمت خرید تضمینی گندم برای هر کیلوگرم یک‌هزار و 50 تومان تعیین شد و این در حالی است که قیمت گندم وارداتی برای دولت در هر کیلوگرم 850 تومان هزینه دارد و با تعیین قیمت تضمینی یک‌هزار و 50 تومان برای هر کیلوگرم گندم تولید داخل دولت در نظر دارد از امکانات موجود برای افزایش تولید داخلی بهره ببرد.

محمدباقر نوبخت درباره گزارش کمیسیون اقتصادی دولت درباره تعیین قیمت تضمینی محصولات کشاورزی افزود: پس از ارائه گزارش کمیسیون اقتصادی دولت هیئت وزیران درباره تعیین قیمت تضمینی 24 قلم از محصولات کشاورزی تصمیم‌گیری کرد و قمیت خرید تضمینی این محصولات برای سال 93 تعیین شد.

وی خاطرنشان کرد: با تصویب هیئت وزیران قیمت خرید تضمینی گندم برای هر کیلوگرم یک‌هزار و 50 تومان تعیین شد و این در حالی است که قیمت گندم وارداتی برای دولت در هر کیلوگرم 850 تومان هزینه دارد و با تعیین قیمت تضمینی یک‌هزار و 50 تومان برای هر کیلوگرم گندم تولید داخل دولت در نظر دارد از امکانات موجود برای افزایش تولید داخلی بهره ببرد.

نوبخت به ارائه گزارش وزات نیرو درباره چگونگی وضعیت آب کشور، سدها و شبکه‌های آبیاری اشاره کرد و ادامه داد: قرار بر این است که وزارت نیرو گزارش نهایی خود را درباره وضعیت آب کشور و شبکه‌های آبیاری به‌منظور استفاده در بخش کشاورزی و منابع آبی موجود به هیئت دولت ارائه دهد.

وی در پایان با اشاره به بررسی چگونگی اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در دولت تصریح کرد: چگونگی اجرای این قانون هم‌اکنون در هیئت دولت در حال بررسی است تا با بررسی گزارش‌های سازمان هدفمندی یارانه‌ها برای مرحله دوم دولت بتواند یک تصمیم واقع‌بینانه و کارشناسی بگیرد./۰ نظر
  • منبع: http://www.iana.ir/special-news/item/13430-1.html